Başkan Kalıntaş’tan “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı 30 agustos 300x168  Başkan Kalıntaş’tan “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı 30 agustos 300x168Başkan Kalıntaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andı.

 

Kovanlık Belediye Başkanı Harun Kalıntaş, yayımladığı mesajında 30 Ağustos Zaferi’ni “Aziz milletimizin bağımsızlığından asla kopamayacağının ve taviz veremeyeceğinin en güzel örneğidir” diye niteleyerek, şunları kaydetti:

“30 Ağustos Zaferi, vatan sevgimizi dolu dolu gösterdiğimiz, tarihi şanlı zaferlerle dolu olan, milletimizin verdiği, en kıymetli mücadeledir. 30 Ağustos Zaferi, millet ile ordunun bir bütün olarak tarih yazdığı en değerli zaferdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığımız, 30 Ağustos Zaferi’ni coşkuyla, onur ve gururla kutluyoruz. Türk milletinin ve Türk askerlerinin mücadelesinin tarih yazdığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda aynı idrak, aynı heyecanı yaşamaktayız. Vatan sevgimizin önünde o zaman duramayan hainler, bugün de duramadılar, duramayacaklar. Topların, tüfeklerin etkisiz olduğu mücadelede nasıl ki vatan sevgisi ve iman gücüyle savaştık, bugün de vatanımız için aynı vatan sevgisi ve aynı iman gücü ile savaşırız. Türk milleti mücadelen korkmaz. Mücadeleyle yaşar, dirilir.”

“BÜYÜK ZAFERİN 100. YILDÖNÜMÜNDEYİZ”

Başkan Kalıntaş mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda aziz şehitleri ve gazileri bir kez daha minnetle andıklarını dile getirerek, “Büyük zaferin 100. yıldönümündeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle bir kez daha anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Haber & Duyurular