Belediye Başkanımız Harun Kalıntaş; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kalıntaş Mesajında;

” Çanakkale Deniz Zaferi adeta imkânsızın başarıldığı, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını feda eden şehitlerimizin destanıdır. Çanakkale Zaferi’nin, sonuçları itibarıyla dünya tarihini etkileyen bir dönüm noktasıdır.

Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız.

Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi, , Şehitler Günü’nde rahmet ve şükranla anıyorum.”

        Harun KALINTAŞ
Kovanlık Belediye Başkanı

Başkanımız Harun Kalıntaş’ın; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı 18 mmartt 200x200  Başkanımız Harun Kalıntaş’ın; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı 18 mmartt 200x200

Haber & Duyurular